İhracat Yıldızı Kayalar Kimya

Endüstriyel mobilya boya ve vernik sektörünün lider üreticilerinden Kayalar Kimya, geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da ihracatın yıldızları arasında yer aldı. 35 yılı aşkın bir süredir yenilikçi anlayışı ile kalite ve yeni teknolojilere önem veren vizyonuyla istikrarlı bir büyüme grafiği çizen Kayalar Kimya, İMMİB’in geleneksel hale getirdiği, bu yıl yedincisi düzenlenen “2013 İhracatın Yıldızları” töreninde ödüle layık görülerek başarı grafiğini iç piyasada olduğu kadar dış piyasada da yükselttiğini göstermiş oldu.

Türkiye’nin toplam ihracatının üçte birini gerçekleştiren altı birliği bünyesinde barındıran İstanbul Maden ve Metaller İhracatçı Birlikleri “İMMİB” tarafından 19 Şubat 2014 günü Swissotel’de gerçekleştirilen törende bu yıl 22.500 firma arasından 56 kategoride 168 ödül dağıtıldı. Ödül töreninde Türkiye’nin 2013 yılında gerçekleştirdiği 151,7 milyar dolarlık rekor ihracatında, en çok paya sahip şirketlerden birisi olan Kayalar Kimya, “Boya-Vernik ve Mürekkepler” kategorisinde gerçekleştirdiği ihracat oranı ile ödüle layık görüldü. Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan’ın katılımıyla gerçekleştirilen törende Kayalar Kimya adına ödülü Genel Müdür Yardımcısı Tolga Kayalar aldı.

Sektörün Global Oyuncusu

Kayalar Kimya’nın yıllardır sürdürdüğü başarısına dikkat çeken Kayalar Kimya Genel Müdür Yardımcısı Tolga Kayalar, Rusya’dan Orta Doğu ve Kuzey Afrika’ya, Türki Cumhuriyetler’den Doğu Avrupa ülkelerine kadar 48 ülkeye ihracat yapan global bir marka olduklarının altını çizdi. Mobilya endüstrisine ürettiği ahşap boyalardan, inşaat sektörünün vazgeçilmezi dekoratif boyalara ve birçok sektörün ihtiyacı hammadde dağıtımına kadar geniş ürün grubu ile sektörde büyük paya sahip olduklarını belirten Kayalar, dünya liginde global oyuncularla başarıyla rekabet ettiklerini ve büyük pazarlardaki yeni yatırımları ile bir Türk markası olarak büyümeyi emin adımlarla sürdüreceklerini belirtti.

Basin Bülteni - 20 Şubat 2014

Copyright © 2014 | Kayalar Hammadde Kurumsal Web Sitesi