Kayalar Kimya Dünyada İlk 100'de

Kayalar Kimya, Coatings World yayın kuruluşunun hazırladığı raporda ‘En Büyük 100 Boya Üreticisi’ arasında yer aldı.

Endüstriyel mobilya boya ve vernik sektörünün lider üreticilerinden Kayalar Kimya, boya sektörünün en saygın global yayın kuruluşlarından Coatings World’ün hazırladığı ve Latin Amerika, Asya, Hindistan, Avrupa bölgesinden boya üreticilerinin yer aldığı “Top Companies Report”ta en büyük 100 boya üreticisi arasında yer aldı.

Boya, kaplama ve yapıştırıcı sektörünün bölge üreticilerini ve dünya çapında faaliyet gösteren niş oyuncularını yakından takip ederek, güçlü editör ekibiyle Latin Amerika, Asya, Hindistan, Avrupa kaplama sektörlerinin tüm teknolojik, ürün geliştirme ve pazar gelişimlerini gözlemleyen, Rodman Media’ya ait yayın kuruluşu Coatings World tarafından hazırlanan “Top Companies Report” yayınlandı. 35 yılı aşkın bir süredir, yenilikçi anlayışı ile kaliteye ve yeni teknolojilere önem veren vizyonuyla sektörde büyük paya sahip olan Kayalar Kimya, dünyanın en büyük 100 kuruluşunun belirlendiği raporda 76. sırada yer alarak sektördeki güçlü konumunu bir kez daha ortaya koydu.

Mobilya endüstrisine ürettiği ahşap boya ve vernikten, inşaat sektörüne sunduğu su bazlı dekoratif boyalara ve birçok sektöre hammadde dağıtımına kadar geniş bir ürün grubunun üretim ve pazarlamasını yapan Kayalar Kimya, başarı grafiğini iç piyasada olduğu kadar dış piyasada da yükselttiğini göstermiş oldu.

Sektörün Global Oyuncusu

Kayalar Kimya CEO’su Ersin Kayalar, New Jersey merkezli 120 ülkede 140.000 okuyucusu olan güçlü global medya kuruluşu Romdan Medya’ya ait “Coatings World” tarafından gözlemlenip ilk 100 arasında yer almalarının kendilerini gururlandırdığını söyledi. Rusya’dan Orta Doğu ve Kuzey Afrika’ya, Türki Cumhuriyetler’den Doğu Avrupa ülkelerine kadar 48 ülkeye ihracat yaptıklarının altını çizen Ersin Kayalar, dünya liginde global oyuncularla başarıyla rekabet ettiklerini ve büyük pazarlardaki yeni yatırımları ile bir Türk markası olarak büyümeyi emin adımlarla sürdüreceklerini belirtti.

Basin Bülteni - 22 Ocak 2014

Copyright © 2014 | Kayalar Hammadde Kurumsal Web Sitesi